top of page

Ford CEO'su Red Bull Racing'i Ziyaret Etti

Ford CEO'su Jim Farley, Red Bull Powertrains tesislerini ilk kez ziyarette bulundu.

Ford 3 Şubat'ta, 2026 yılından itibaren F1'e döneceğini ve Red Bull Racing ile güç ünitesini geliştirmeye yönelik bir ortaklık yapacaklarını açıklamış, Ford'un yıllar sonra Formula 1'e dönmesi büyük heyecan yaratmıştı. Bu anlaşmadan sonra Ford Ceo'su ilk kez Red Bull Racing'e bir ziyaret gerçekleşti. Bu ziyaretin ardından Red Bull Racing Formula 1 takım patronu Christian Horner instagram hesabından Ford CEO'su Jim Farley ile bir fotoğraf karesi paylaştı. Fotoğraftaki Ford logosu dikkat çekti.

Christian Horner, "Ford CEO'su Jim Farley'in bugün tesislerimizi ziyaret etmesi ve 2026 Red Bull Ford motor projesinin hayata geçtiğini görmek harika." dedi.

Ford'un spora dönüşü yeni güç ünitesi kurallarının devreye gireceği 2026 sezonunda gerçekleşecek, aynı sezon Honda'da spora dönmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra Ağustos ayında Audi de 2026 sezonunda spora giriş yapacağını açıklamıştı, böylece üretici sayısı altıya yükselecek. Otomotiv ve motorsporlarına yön veren bu dev markaların yıllar sonra Formula 1' e katılımları ve aktaracakları tecrübeleri merak konusu olmaya devam ediyor. 2026 yılı sonrasında nasıl bir Formula 1 izleyeceğiz hep birlikte göreceğiz.Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page