top of page

Çinli Leapmotor Türkiye Pazarına 799 bin TL'den Giriş Yaptı

Çin’in önde gelen elektrikli otomobil üreticilerinden Leapmotor, şehir içi ulaşımda kusursuz bir deneyim sunan 417 kilometre menzilli T03 modelini, Ulu Motor distribütörlüğünde Türkiye pazarına teslim etmeye başladı. Yüzde 30’dan yüzde 80 doluluk oranına yaklaşık 36 dakikada ulaşan T03, çevreci yapısı, kompakt tasarımı, geniş iç mekanı, teknolojik özellikleri, akıllı bağlantıları ve sürüş destek sistemiyle küçük segment sektörüne iddialı bir giriş yapıyor.

Fosil yakıtların kullanımından kaynaklanan iklim krizi ve hızlanan dijitalleşme, dünya çapında otomotiv sektörünün elektrikli dönüşümüne büyük bir ivme kazandırdı. Bunun etkisiyle Türkiye pazarına giren elektrikli araçlardaki marka ve model sayısında büyük artış yaşandı. Son olarak Çin’in dünyaca ünlü otomobil üreticisi Leapmotor, teknolojik donanımlarla geliştirdiği T03 modelini Ulu Motor distribütörlüğüyle Türkiye pazarında teslimata başladı.


Fiyatı 799 bin TL'den Satışa Sunuldu

41 kWh kapasiteli bataryayay ve 80 kW'lik elektrikli motora sahip. Şehir içindeki menzili (WLTP) 417 KM. Hızlı şarj özelliğine sahip olan T03, DC şarj ünitelerindeki %30-%80 arası şarj süresini 36 dakikada tamamlıyor. AC şarj ünitelerindeyse bu süre 3.5 saati buluyor. Şarj maliyeti ev tipi prizle 100KM'de 18 TL, DC şarjda ise 96 TL olarak açıklandı. 6 yıl / 100.000 KM batarya garantisi verilen To3'te batarya kapasitesinin %70'in altına düşmesi halinde ücretsiz değişim yapılıyor.

Leapmotor T03, kompakt görünümü, kullanışlı teknolojik özellikleri, akıllı bağlantıları ve konforlu sürüş destek sistemiyle Türkiye’deki elektrikli araç seçenekleri arasında öne çıkan modellerin başında geliyor. T03'ün uzunluğu 3.62 metre aks mesafesi ise 2.4 metre. 8inç LCD gösterge, geri görüş kamerası ve elektrikli park freni standart olarak sunuluyor.


“Şehir İçi Trafikte Kusursuz Bir Seçenek”

Leapmotor’un yeni nesil araçlar alanındaki tecrübesiyle tasarladığı T03 modelinin dizaynı ve dinamik yapısı ile özellikle şehir içi kullanımlarda büyük avantajlar sağladığına değinen Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş,

“80 kW maksimum güç ve 158 Nm maksimum tork sunan T03, şehir içi kullanımda 417 km’ye kadar menzil yapabiliyor. Bunun yanında çelik gövdesi ile kullanıcılarına huzurlu ve güvenli bir sürüş sağlayan aracımız için 6 yıl ve 100 bin KM batarya garantisi sunuyoruz. Yüzde yüz elektrikli ve tamamen çevreci bir araç olan T03, pratik olmasının yanı sıra şık iç ve dış tasarımı ile de kullanıcı beklentilerini fazlasıyla karşılayacak. 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 12,1 saniye süren modelimizde ev tipi prizlerde 100 kilometrelik mesafe için gereken şarj kapasitesinin maliyeti, yaklaşık olarak 18 liraya denk geliyor. Tüm bu özellikleriyle piyasadaki modellerden sıyrılan yeni aracımızı, özellikle şehir içinde konforlu bir sürüş tercih edenler kullanıcıların beğenisine sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Leapmotor Hakkında

Tüm tüketicilere en iyi akıllı mobilite deneyimini sunmaya çalışan, Hangzhou, Çin merkezli lider bir akıllı elektrikli otomobil şirketi olan Leapmotor, elektronik ve yapay zeka teknolojilerinde yaklaşık 30 yıllık deneyime sahip birinci sınıf mühendis ve vizyon sahibi bir girişimci olan Zhu Jiangming tarafından 2015 yılında kuruldu. Kullanıcılarına en rafine mobilite deneyimini sunmayı misyon edinen Leapmotor, kuruluşundan günümüze elektrikli otomobilleri, elektronik ürünler olarak ele alıyor. Leapmotor, Çin merkezli tek saf elektrikli araç şirketi olma iddiasıyla eksiksiz Ar-Ge yetenekleriyle araçlarındaki tüm temel sistemleri ve elektronik bileşenleri kendi bünyesinde tasarlıyor ve üretiyor.

1 comentário

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
Convidado:
05 de mai. de 2023
Avaliado com 5 de 5 estrelas.

1 TOGG fiyatına bundan 2 tane alabiliyoruz. Karı-Koca biner kullanırız. Acaba İzmir'de servisi var mı?

Curtir
bottom of page