top of page

Skywell, ET5 LR Legend Modelinin Fiyatını Sabitledi

Elektrikli otomobil üreticisi Skywell’in Türkiye ve Avrupa’nın 15 ülkesindeki distribütörlüğünü üstlenen Ulu Motor, Türkiye’de satışa sunulan SKYWELL ET5 LR Legend modeli için sabit fiyat kampanyası başlattı. Tek şarjla 642 kilometre yol yapabilen uzun menzilli, eSUV modelini tercih edenler, mayıs ayında sipariş verip haziran ayında teslim alacakları araçlara fiyat farkı ödemeden mayıs ayında satın alacakları fiyattan sahip olabilecekler.


Yüksek teknolojik özellikleri, akıllı bağlantıları ve otomatik sürüş destek sistemleriyle Türkiye’deki elektrikli araç seçenekleri arasında öne çıkan ET5 LR Legend, Türkiye’de Nisan başında 1.499.000 TL’den satışa sunulmuştu.


Hızlı şarj olma özelliğiyle zamandan tasarruf sağlayan ET5 LR Legend 86 kwh yüksek kapasiteli bataryası sayesinde, şehir içinde 642 km’ye kadar menzil sunabiliyor. ET5 LR Legend’ın 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 7.9 saniye sürüyor. Son teknolojik donanımlarla tasarlanan 150 kW gücündeki elektrikli eSUV modelin hızlı şarj olma özelliğiyle yüzde 20’den yüzde 70 dolum seviyesine ulaşması ise yaklaşık 30 dakika sürüyor.Çevreci otomobil teknolojilerinin gelişimi için elimizden geleni yapacağız


Türkiye pazarında ve Avrupa’nın 15 ülkesinde Skywell’in distribütörlüğünü yapan Ulu Motor AŞ’nin CEO’su Mahmut Ulubaş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada,

“Elektrikli araçların tüketicilere daha rahat ulaşmasına imkan sağlamak üzere kampanyamızı hayata geçirdik. Elektrikli araç pazarı ve çevreci otomobil teknolojilerinin büyümesi ve yaygınlaşması için Ulu Motor olarak elimizden gelen tüm çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Mayıs ayında yükselmesi beklenen döviz kurlarına rağmen, aracımızda sabit fiyat garantisini müşterilerimize sunarak, Skywell ET5 LR Legend modelimizin elektrikli araç kullanmayı arzu eden kullanıcılara daha fazla ulaşmasını sağlamış olacağız” dedi.


Skywell Hakkında

2000 yılında kurulan Nanjing Jinlong Bus Manufacturing Co., Ltd isimli firmasıyla araç üretimine başlayan Çin’in önde gelen elektrikli ev aletleri ve elektronik cihaz üreticisi SKYWORTH, 2011 yılından itibaren yeni enerjili araç üretmeye başladı. Günümüzde ABD, Meksika, Kanada, Güney Amerika, Avusturya, Almanya, Romanya, Filistin, İsrail, Ürdün ve Türkiye gibi birçok ülkede satılmaktadır.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page